Az álmok jelentése és jelentősége
Az álmok jelentése és jelentősége
Álmaink mindig időben jönnek, de sajnos nem mindig reagálunk rájuk időben. Az álom a lélek egyik nagyon fontos kommunikációs útvonala a tudat felé. Megelőzi a megbetegedések létrejöttét, jön, figyelmeztet és sokat segíthet, amennyiben tudatos szintre jut.
Megfejthetetlen álom nem létezik. A tudatosítás útján mélyebb önismeretre tehetünk szert, kiszabadíthatjuk magunkat saját érzelmi csapdáinkból. Álmaink mondanivalójának helyes értelmezése során számos alkalommal sütjük le szemünket és végigfut rajtunk a tulajdonképpeni igazság, amit addig is jól tudtunk, mégis eltalál. Mert fáj…, de csak addig, míg a belső harc el nem múlik. A lélek álomképekkel küldött üzenete annál intenzívebb, minél megoldhatatlanabbnak tűnik az álmodó problémája.
Minden álom üzenetet hordoz
Valahányszor álomra hajtjuk fejünket, valóban álmodunk is, csupán nem feltétlenül emlékszünk vissza álmainkra. Érzelmeink feldolgozásában igen jelentős szerepet játszanak az álomképek, ezért jelentkezésük teljesen természetes és rendkívül hasznos is egyben. Tulajdonképpen a lelkünket érő impulzusok feldolgozásának folyamatáról van szó. Akkor érdemes nagyobb figyelmet szentelni rájuk, ha gyakran - akár mindennap- megzavarják az alvást, ha ugyanaz az álomkép visszatérően és huzamosabb ideig jelentkezik, vagy ha olyan mélyre zárjuk érzelmeinket, hogy soha nem emlékszünk álmainkra.
Jelképek
Pusztán a szimbólumok analógiájára nem alapozható az álmok értelmezése. Ugyanakkor azonban nem is mellőzhető, hiszen a szimbólumok annál nagyobb erővel bírnak, minél többen ismerik és elfogadják mögöttes tartalmaikat. Így minden egyes szimbólum bizonyos szintű energetikával bír. Nagyobb jelentősége akkor van egy jelképnek, ha az álmodó tudatában jelen van.
Az őrző figyelmeztetése
Az álmok gyakran az álmodó mindennapjaira is rányomhatják bélyegüket. Ha nem fejtük meg őket, azaz nem hozzuk tudatos szintre az adott érzelmet, az újra és újra jelentkezik. Ha nem tudjuk önmagunkat megfelelő mértékben érvényesíteni, vágyainkat megélni, az álmok sokszor figyelmeztetésként jelentkeznek. Számos fel nem dolgozott, meg nem élt érzelem kénytelen ilyenformán megnyilvánulni, mielőtt még testi szinten jelentkezne – szomatizálódna - az adott probléma.
Jósló álmok
Léteznek olyan álmok, melyek a jövendő eseményeket képről-képre pontosan levetítik. Ezek a képek nagyon életszerűek és hasonlóak a mélymeditációban előtörő képekhez. Sokszor, ébredés után nem is emlékszik rá az álmodó, de abban a pillanatban beugrik az emlék, mikor lejátszódik előtte újra, immáron ébrenléti állapotban. Ez igen gyakran olyan emberekkel van összefüggésben, akikhez érzelmileg közel állunk.
Két ember, egyazon álom
Még a kétkedők is kiutazgatnak testükből olykor-olykor az alvás állapotában, csak éppen nem tudnak róla. Így létezik az, hogy ugyanazt az álmot álmodja két ember egyazon éjszakán. Találkoznak, egy a földi ember számára ismeretlen dimenzióban, megbeszélik közös dolgaikat, átélik és átengedik magukon érzelmeiket. Ehhez csak annyi kell, hogy mindkét részről igény legyen egy találkozásra.
Tudatos álmodás
Segíthetnek rajtunk álmaink, ha felteszünk magunknak egy kérdést és ezzel a kérdéssel alszunk el. Akár meg is erősíthetjük magunkban, hogy „Ma éjszaka megálmodom, hogy..”, „Mai álmomban választ kapok arra, hogy…” A kérdés csak az, hogy elfogadjuk-e a választ, amit az álom által kapunk.
Álomnapló
Egy álomnapló vezetése felettébb hasznos lehet olyan esetekben, mikor intenzív álomsorozat jelentkezik. Ha ébredés után nem foglalkozunk az álomélménnyel, visszaemlékszünk ugyan egy rövid ideig, de gyorsan el is felejtjük a nap folyamán. Ha pedig nem vettük az adást, újra és újra megtalál ugyanaz az érzelem egyéb más képsorozatok formájában.
Az álomanalízis megtanulható: www.dardaiviktoria.hu